Nowoczesne metody - tradycyjne wartości!
Dla dzieci i Rodziców oferujemy szeroką pomoc specjalistów: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuci, nauczyciele.

Prowadzimy terapie integracji sensorycznej, terapię słuchową metodą Tomatisa, warsztaty dla rodziców i dzieci metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, warsztaty arteterapii, zajęcia z dogoterapii, zajęcia wczesnego wspomagania. 
Nasze atuty: wysoko wykwalifikowana i zaangażowana kadra, mała liczebność klas i oddziałów, doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, nowoczesne wyposażenie placówki, świetlica oraz dowóz z Raciborza! 
Zapraszamy!
Więcej informacji: osobiście w placówce - Brzeźnica,ul. Kozielska 11; 47-411 Rudnik
telefonicznie: 324106726
e-mail: spbbrzeznica@poczta.onet.pl

Slodziaki 19 01

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W tym roku poznaliśmy nowe Słodziaki! W cieniu starego dębu czekała na nas sarenka Hania, borsuk Bartek, dzięcioł Dominik i nietoperz Nikodem.  A w wysokiej trawie trzymały się za łapki uroczy Juniorzy: Lisek Lucuś, zajączek Zuzia, nietoperz Nikoś, dzięciołek Dominik, sówka Zosia i pszczółka Pola.

Slodziaki 19 06

Te postacie to bohaterowie książki „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” Renaty Piątkowskiej, którym towarzyszyliśmy podczas codziennego czytania. 12 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy uczniowie klas I-III brali udział w świętowaniu Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w ramach drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W drugiej edycji konkursu Organizatorzy dodatkowo podkreślili istotność edukacji ekologicznej w nauczaniu wczesnoszkolnym wierząc, że pierwsze lata nauki w szkole mają decydujący wpływ na postawę uczniów wobec środowiska naturalnego. Dlatego uczniowie używając swojej wyobrażni wykonali ze swoimi wychowawcami wspaniałe magiczne drzewa oraz maskotki zwierząt z surowców wtórnych. Mamy nadzieję, że Magiczne Drzewo Słodziaków zainspiruje dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwi na rolę drzew w środowisku. Podsumowaniem dnia było głośne czytanie fragmentu książki „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” Renaty Piątkowskiej. Teraz czekamy na podsumowanie konkursu w którym wzięliśmy udział jako jedyna szkoła w gminie Rudnik, którego celem było zachęcenie uczniów do codziennego czytania oraz kształtowanie w nich świadomości ekologicznej. Dziękujemy pani C. Jurczyszyn i J.Titarenkow za wspólną pracę!

E.R.

 

Slodziaki 19 02

 

Slodziaki 19 03

 

Slodziaki 19 04

 

Slodziaki 19 05